čtvrtek 11. října 2012

Zpravodaj pro makléře, říjen 2012


po několikaměsíční pauze vám opět posíláme Zpravodaj pro makléře. V tomto čísle najdete další tipy pro rozvoj vaší realitní kariéry.

Databázový marketing, opomíjená cesta k prosperitě

Databázový marketing patří mezi velmi velmi efektivní a přitom levné způsoby, jak rozvíjet obchod a získávat klienty na základě referencí. Je až zarážející, jak je realitními makléři opomíjen. Základem úspěšného databázového marketingu je mít kvalitně zpracovanou databázi všech lidí, které znáte, tj. vašich stávajících a potenciálních klientů, přátel, známých a referenčních partnerů. Důležité však je s databází aktivně pracovat, tj. udržovat s lidmi kontakt, budovat vztahy a aktivně je zaangažovat do získávání nových referencí. V počátku si možná vystačíte s kontaktními adresáři, které jsou např. v Outlooku a Gmailu. Pokud však chcete vytvářet kampaně na opravdu profesionální úrovni a ušetřit si mnoho času s přípravou kampaní, popřemýšlejte o některém z profi CRM a marketingových systémů. Na trhu jich je celá řada, vybrat ten správný však nemusí být jednoduché. Připravili jsme pro vás přehled CRM a marketingových systémů vhodných pro realitní makléře. Nabídka systémů pro velké firmy a korporace je velmi pestrá, bohužel však musím konstatovat, že nabídka systémů pro živnostníky a zvláště pak pro realitní makléře je na našem trhu malá.

Je absolutní špičkou mezi CRM systémy pro realitní makléře. Bohužel je však angličtině, což společně s vysokou cenou omezuje jeho použití v České republice. Být v češtině obsadil by první místo.
Ideální systém pro realitní makléře živnostníky a samostatné podnikatele. Systém je jednoduchý a srozumitelný. Umožňuje vést podrobné údaje o kontaktech a třídit je podle libovolných kritérií. CRM systém obsahuje i nástroje pro databázový marketing. Je v něm možno vytvářet jednoduše hromadné personifikované emaily, dopisy, pohlednice a e-zpravodaje. Skvělé je, že systém umí skloňovat česká jména a příjmení a je napojen na databázi českých a slovenských svátků. Umí vás upozornit na svátky i narozeniny. Systém obsahuje i vzory dopisů a emailů pro různé příležitosti. Cena je rovněž příznivá i pro začínající realitní makléře.
Skvělý CRM systém. Vzhledem k vyšší ceně je však vhodnější pro větší realitní kanceláře.
Pokud však máte vlastní CRM systém a hledáte pouze systémy, pro emailové kampaně, jež vám umožní udržovat styk s vašimi stávajícími klienty, pak můžeme doporučit např. Get response nebo český Smartemailing.cz. Zajímavá novinka jsou videoemaily či videozpravodaje, které nabízí společnosti Talkfusion. Všechny nabízené systémy fungují na bázi cloudových řešení.

Často se setkáváme s tím, že makléři neví, jak databázový marketing správně uchopit. Připravili jsem proto pro vás ve spolupráci se společností Expanzia s.r.o. "Tipy, jak využívat databázový marketing v rozvoji vaší realitní kariéry". K jejich bezplatnému odběru se můžete zaregistrovat zde>>. Odběr tipů můžete kdykoli zrušit.

Máte už své vlastní webové stránky?

Nemyslím tím stránky vaší realitní kanceláře. Mám na mysli vaše osobní stránky makléře, např. ve formátu www.vaclavnovak.cz, www.novakreality.cz atd. Makléřů, které mají v době internetu vlastní webové stránky je stále jako šafránu. Proč? Naprosto nechápu. Klienti si vás nevybírají pouze podle jména a pověsti realitní kanceláře, vybírají si především vás jako člověka. Webové stránky jsou místo, které mohou navštívit, pokud se rozhodují, jestli vašich služeb využít či nikoli. Můžete tam mít popis služeb, které nabízíte, realitní poradnu, popis vaší práce, recenze vašich klientů atd. Např. Právě recenze mohou být pomyslným jazýčkem na vahách, proč si vás vaši klienti nakonec vyberou pro prodej nemovitosti. Podívejte se na videorecenzi jednoho z našich úspěšných makléřů Honzy Zachystala zde>>. Podívejte se také, jak mohou vypadat webové stránky jednoho z úspěšných makléřů Honzy Kaňkovského www.realitni-konzultant.cz.

Závěr

Doufáme, že vám zpravodaj poskytnul nové náměty a přejeme vám hodně spokojených klientů.
Ať se vám v podzimní sezóně daří.
Líbí se vám náš zpravodaj pro makléře? Přepošlete ho svým kolegům.

Za společnost RE/MAX Alfa Petr Podlešák


Tipy pro realitní makléře

Nechte si od nás zasílat zajímavé informace o realitním podnikání či pozvánky na naše vzdělávací akce.


Žádné komentáře:

Okomentovat